Connect with us

Нюзрум

Знакови водачи на листи за изборите бяха сменени

Published

on

В навечерието на предстоящата предизборна кампания БГНЕС провери дали партиите от 48-то Народно събрание са променили водачите на листите си. Оказа се, че във всяка партия е имало промени, а в групата на „Възраждане“ има една единствена промяна. От водаческите места отпадат някои от най-разпознаваемите бивши депутати.

От групата на ГЕРБ – СДС са променили водачите си в 3 избирателни района:

В 6 МИР Враца ще води Красен Кръстев, а не Петя Аврамова.
В 14 МИР Перник ще води Георг Георгиев, а не Кирил Ананиев.
И в 17 МИР Пловдив област ще води Вежди Рашидов, а не Десислава Трифонова.

От листите на коалиция „Продължаваме промяната-Демократична България“ отпаднаха Александър Дунчев и Кремена Кунева. За сметка на това обаче Лена Бориславова се включва в 24 МИР София след Христо Иванов, пише БГНЕС.

От групата на ДПС също има трима променени водачи на листи.

В 3 МИР Варна ще води Филиз Хюсменова, а не Ерджан Ебатин.
В 24 МИР София ще води Едиз Саидов, а не Ертен Анисова.
А в 25 МИР София ще води Цветан Енчев, а не Хасан Адемов.

В групата на БСП има повече промени и те са видими.

В 7 МИР Габрово ще води Драгомир Стойнев, а не Валери Митов.
В 11 МИР Ловеч ще води Ирена Анастасова, а не Вяра Йорданова.
В 14 Перник ще води Борис Цветков, а не Александър Симов.
В 17 МИР Пловдив област ще води Манол Генов, а не Веска Ненчева.
В 18 МИР Разград ще води Наско Анастасов, а не Добрин Добрев.
В 20 МИР Силистра ще води Иво Атанасов, а не Момчил Неков
В 22 МИР Смолян ще води проф. Георги Михайлов, а не Емил Хумчев
В 28 МИР Търговище ще води Борислав Гуцанов, а не Светослав Стефанов
И в 29 МИР Хасково ще води Атанас Зафиров, а не Смиляна Нитова

В групата на „Възраждане“ има само една промяна и тя е, че в 30 МИР Шумен ще води Веселин Вешев, а не Николай Костадинов.

Оказва се, че в най-малката парламентарна група на 48-то Народно събрание, а именно „Български възход“, има най-много промени във водачите за изборите на 2 април.

В МИР Благоевград ще води Георги Самандов, а не Надежда Самарджиева
В 3 МИР Варна ще води Диан Драганов, а не Александър Николов
В 4 МИР Велико Търново ще води Пейчо Касъров, а не Любослав Шкварла
В 5 МИР Видин ще води Борислав Василев, а не Лъчезар Минчев
В 6 МИР Враца Михаил Михайлов, а не Росен Айков
В 13 МИР Пазарджик ще води Зорница Тодорова, а не Благо Солов
В 14 МИР Перник ще води Катя Иванова, а не Петър Първанов
В 15 МИР Плевен ще води Веселка Венкова, а не Владимир Тодоров
В 18 МИР Разград ще води Айлин Василева, а не Кръстю Сотиров
В 19 МИР Русе ще води Боян Стоянов, а не Красимир Иванов
В 20 МИР Силистра ще води Евгени Георгиев, а не Димитър Трендафилов
В 21 МИР Сливен ще води Георги Балабанов, а не Стефан Симеонов
В 22 МИР Смолян ще води Мустафа Брахимбашев, а не Михаел Кисьов
В 23 МИР София ще води Стефан Янев, а не Даниела Дашева
В 26 МИР София област ще води Цветомир Димитров, а не Гален Монев
В 28 МИР Търговище ще води Борислав Маринов, а не Милена Иванова
В 30 МИР Шумен ще води Сашо Евлогиев, а не Радослав Кърджиев.

Advertisement

Намерете ни във Facebook

Най-четени