Connect with us

Демос

Извънредна вест за издирваното 2-годишно детенце в Старозагорско: Преди минути спряха акцията, защото…

Published

on

Обявеният за издирване Райчо Куршум е намерен днес от доброволци и полицейски служители на 3-4 км от с. Александрово, посока с. Осетеново.

Детето е живо, предадено е на близките си и предстоят медицински прегледи, което е рутинна процедура за установяване на здравословното му състояние, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР – Стара Загора.

Припомняме, че 2-годишното дете беше в неизвестност от снощи. Сигналът за изчезването е подаден около 21:00 часа от неговата майка. Детето играело около къщата на родителите и по данни на съседи тръгнало към реката, която е на около 50 метра от дома му.

„Прибрахме се от центъра. Децата играеха отвън и ние бяхме там. Влязохме за малко в къщата, излизам и гледам – другите деца играят, малкият го няма. Казаха, че не са видели накъде е тръгнал. Хукнах да го търся. Комшията каза, че до реката го е видял последно“, разказа бащата на изчезналото момче Сергей.

На място снощи е бил директорът на ОД на МВР-Стара Загора старши комисар Георги Георгиев. Ползван е дрон на Гранична полиция-Елхово, както и техника на пожарната в Стара Загора.

На терен освен полицейските служители са били над 70 доброволци.

Advertisement

Намерете ни във Facebook

Най-четени