Connect with us

Демос

Шефът на КНСБ честити празника и удари по масата: Настояваме за ръст на доходите в порядъка на 10%

Published

on

Честит празник на КНСБ – това е нашият официален празник. Това заяви пред журналисти президентът на Конфедерация на независимите синдикати в България Пламен Димитров по повод Ден на труда.

Той очерта основните искания на синдикатите към новата власт.

„Искаме да бъде приет Бюджет 2026, но е важно какво ще съдържа той. Смятаме, че не трябва да се върви към радикално орязване на разходите“, заяви Димитров, като допълни, че според него бюджетният дефицит може да остане в рамките на 3%.

По думите му са необходими мерки за увеличаване на приходите и оптимизиране на разходите.

„Задължително трябва да бъдат увеличени пенсиите. Очаква се това да стане през юли, дори и за сметка на капиталовата програма – няма друг вариант“, каза още той.

Като втори приоритет Димитров посочи необходимостта от по-дългосрочна и ясна визия за индустриалното развитие на България. Според него състоянието на публичните финанси е притеснително, но същевременно има и положителни сигнали.

„Има проблеми, но има и рекорден излишък“, отбеляза той.

От КНСБ настояват и за 10% ръст на доходите.

Най-четени