Connect with us

Спор(Т)но

Гордейте се! Ансамбълът ни по художествена гимнастика се прибира с четири медала от Баку

Published

on

Ансамбълът на България спечели бронзов медал на финала с три обръчи и два чифта бухалки на световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

София Иванова, Магдалина Миневска, Рая Божилова, Емилия Обретенова и Магдалена Вълкова, които останаха осми в многобоя, допуснаха грешка и получиха оценка от 26.750 точи (трудност 13.100; артистичност 7.500; изпълнение 6.150), която им отреди третата позиция, предава 24 часа.

Златото взе Испания с 27.950 точки, а на второ място е Русия (неутрален статут) със същата оценка като българките -26.750, но с по-висока стойност за изпълнение 6.700.

Така България завършва надпреварата с четири отличия едно сребърно и три бронзови, след второто място на Стилияна Николова на финала на обръч, третото на топка и третото в многобоя.

Advertisement

Намерете ни във Facebook

Най-четени