Connect with us

(О)позиция

Народен трибун срина любим тв-водещ на Руди Гела: Вие отивате на 27 години да се цаните за доносник в ДС! И ставате

Published

on

Политическият анализатор Кристиян Шкварек реагира остро на коментар на журналиста Веселин Дремджиев. Словесната престрелка в социалните мрежи започна заради публикация на Дремджиев, в която нарича Шкварек и колегите му „новоизлюпени Bg консерваторчета“.

Няколко часа по-късно Шкварек отговори също с публикация във Фейсбук, в която припомня миналото на водещия, където всяка седмица любим гост му е проваленият политик Радостин Василев.

Ето пълния текст на поста на Кристиян Шкварек:

Най-популярният водещ на демократичната общност – г-н Веселин Дремджиев, обича да нарича мен и други в нашата идейна сфера „новоизлюпени консерваторчета“. Правил го е многократно, прави го и сега, покрай случая с Чарли Кърк.

Въпреки, че вярвам в едни и същи базисни принципи от вече точно 20 години, а от 10 години го правя и в публичното пространство, за г-н Дремджиев аз съм „новоизлюпен“ консерватор. Следователно нито 10, нито 20 години са достатъчни за г-н Дремджиев някой да престане да бъде „новоизлюпен“ в политическите си идеи и възгледи. Сигурно са нужни едни 30, може би 40 години?

Ок, нека бъде така.

Тази логика, обаче, е доста неудобна за самия г-н Дремджиев, защото би означавала, че тъкмо той е „новоизлюпен демократ“, след като години наред прекарва като точно обратното. Още на 27 годишна възраст г-н Дремджиев става… агент с псевдонима „Богдан“ на Шесто управление на Държавна сигурност за борба с идеологическата диверсия. Aгентурната му дейност е свързана с отдел 02, който отговаря за борба с идеологическата диверсия и друга подривна дейност сред младежта и спорта.

С други думи – г-н Дремджиев съзнателно служи на социалистическия, тоталитарен режим, при това не просто „на държавата“ и нейните интереси, а и на самата идеология в специалния отдел 02. Г-н Дремджиев е бил едно „новоизлюпено марксист-ленинистче“, превърнало се в инструмент на най-мракобесния отдел на властта.

Чак след падането на режима, и то доста години по-късно, г-н Дремджиев се пребоядисва на демократ, антикомунист, а в последните години и на яростен либерал. Такава, впрочем е биографията и на огромна част от основните говорители и политици в „Демократичната общност“.

Уви, ако според г-н Дремджиев 20 години не са достатъчно за това един човек да не е вече „новоизлюпен“ консерватор, то според собствената му биография и той самият все още е „новоизлюпен демократ“. Преди това си е бил марксист-ленинист, слуга на същата диктатура, която днес громи с всяко свое предаване.

Аз, г-н Дремджиев, не съм се „излюпил“ вчера от някой отдел на ДС, нито съм се пребоядисвал някога или променял това, в което вярвам, за да се намърдам в нова общност. Аз съм продукт на баща ми – поляк, католик и историк, и на възпитанието, което ми даде. Неговите идеи и принципи отстоявам буквално от 15 годишна възраст, а от 25 годишна го правя и публично, без сантиметър отклонение.

За Дугин не бях чувал до преди няколко години, камо ли да е повлиял на католико-европейско-реакционния ми светоглед. Всичките ми статии, буквално от първата („Междуморието“, 2017), изразяват абсолютно една и съща консервативна, европейска и християнска линия – без промяна, камо ли пребоядисване като вашето – от комунист в либерал.

На моята възраст вие вече сте имал зад гърба си половин десетилетие служба в най-репресивния отдел на Комунистическата държава, преди да се преродите като „новоизлюпен демократ“, набеждаващ другите в собствените си грехове. Бъдете една идея по-смирен в оценките и нападките, когато сам носите подобна биография.

Най-четени