Connect with us

Демос

След случая „Русе“ им поникнаха крил! Циганета обикалят, бият и унижават хлапета в Ботевград: Не ни харесваш, твой ред е!

Published

on

21:55 е получен сигнал за пребити деца в парка в Ботевград. Реагирал е екип на полицията, който е бил в близост. Младежите са установени, нямат предишни криминални прояви. Снети са им обяснения. Агресията е непредизвикана от страна на другите деца, отбелязват от криминална полиция.

Двамата младежи са дали пълни обяснения. Дирекция „Социално подпомагане“ също е осведомена.

Родители на битите деца в Ботевград разказаха за кошмарната нощ.

„Към 21:30 получавам обаждане от децата, че са бити и унижавани от ромчета. Бяха се разтреперили. Едното с кръв от носа, другото с разбита уста. Това са 12-13-год. деца. Те не знаят какво е бой. При намеса на полицията, след 20-30 минути бяха доведени децата в районното. Едното е на 15, а другото дете е на 13.

Едното тренира бокс в местен клуб Ботевград. Другата, което е станало – не е било само бой, а унижение, плюене. Карали са ги да седят на пейките и да наведат глави. Жена ми е звъняла на сина ми и той е тръгнал да й вдига и тогава едното момче му казало, че ще му счупи главата“, разказва един от бащите на битите деца.

„Моето дете го срещат по-рано. Не са го харесали и са го набили. След това той е чул, че ще отидат в парка да набият някой“, допълни друг.

„Едно от децата се оплака, че има болки в гърдите. Моят син са го ритали в главата, около корема. Другото дете имаше кръв от носа и хематом на челото. Решихме първо да ги види лекар“, разказва майката на едно от битите деца.

„Нямаме нищо против ромчетата, но има много проблеми“, категоричен е единия баща, а друг припомни, че това се случва 10 дни след смъртта на Румен.

Родителите искат да има заслиено полицейско присъствие в района.

Advertisement

Намерете ни във Facebook

Най-четени