Connect with us

Нюзрум

Борис Бонев е в цикъл: Васил Терзиев ще му яде бухалката! „Спаси София“ минават в опозиция с ГЕРБ срещу Васко Ухото

Published

on

Спаси София сваля доверието си от управлението на столчиния кмет Васил Терзиев. Зам.-кметът по транспорта им Илиян Павлов тази сутрин е подал оставка. Той беше единствен зам.-кмет на „Спаси София“.

„Отделяме се като отделна група в Столичния общински съвет. Причините за свалянето на доверието от Васил Терзиев е, че не се спазва коалиционното споразумение. По този начин поемаме политическа отговорност“, заяви Борис Бонев от „Спаси София“. И заплаши от тук нататък столичният градоначалник да му яде… бухалката.

По думите му проблемът е, че много ключови решения се вземат непрозрачно, а кметът Васил Терзиев не спазва предизборните си обещания.

„Презастрояването, трафикът и мръсният въздух продължават да са проблем. Виждаме безразличие и липса на енергия“, каза Бонев.

По думите му в управлението на столицата има задкулисие.

„В общината функционира скрита задкулисна община. Хора, които не са познати на обществото, взимат решения“.

Бонев заяви категорично, че повече няма да участва в управлението на столицата.

„Хората искаха промяна, а получиха подмяна. София има нужда от лидерство и ясна визия“, заяви Борис Бонев. И преминаова в опозиция заедно с ГЕРБ.

Advertisement

Намерете ни във Facebook

Най-четени