Connect with us

Fake Harvard

Професор Иво Петров смрази Кирил Петков: Планът му е катастрофа, ще се мре още

Published

on

„Аз бих казал, че трябва да подкрепяме всички мерки, които предпазват обществото. Според мен, това, което наистина може да ни предпази на този етап, все още е навременното ваксиниране. Това показаха статистиките от множество страни. Включително, разбира се, Израел, където някои казват: „Да, ама и те се разболяват от Омикрон“. Това каза кардиологът проф. Иво Петров пред Bulgaria ON AIR по повод приетия нов план срещу коронавируса.

Професорът допълни, че в Израел се разболяват от Омикрон, само че смъртността им е около 15 пъти по-малка от нашата.

„Тоест, когато в България умират между 85 и 90, в Израел умират трима-четирима на ден. Така че планът за 80% заетост на леглата, бих казал, е катастрофален“, каза проф. Петров.

Той се надява да не стигнем до такава ситуация, защото този план е в гигантски ущърб на всички останали хора, които имат нужда от здравеопазване.

„При такава ситуация, разбира се, другите хора ще бъдат лишени от здравеопазване. Защото големите убийци на нашето съвремие – не са вирусите, а са сърдечно-съдовите заболявания и онкологичните заболявания. Хората, които страдат от тези заболявания ще страдат още повече“, категоричен е кардиологът.

Той подчерта, че пациентите ги е страх да посещават лекарите.

„Вече се появиха изключително точни статистики. Съвсем скоро излезе един огромен анализ на колеги от Италия, които дадоха наистина изключително интересни данни. Именно за сърдечно-съдовите заболявания се показа, че пандемичното време води до промяна на поведението на хората от гледна точка на здравеопазването. Тоест, заседнал начин на живот, затлъстяване, неправилен начин на хранене, значително намаляване на физическата активност. Та дори и затварянето на фитнес центровете. Но това заседнало поведение наистина води до повишаване на риска от сърдечно-съдови заболявания. И което се проявява знаете ли кога? В падината. Тоест, когато мине поредната вълна в падината на вълната на Ковид, ние виждаме пик на сърдечно-съдовите заболявания. И най-вече на усложнените сърдечно-съдови заболявания“, уточни проф. Петров.

Кардиологът припомни, че Ковид влошава някои от сърдечно-съдовите състояния, може и да предизвика такива.

„Това е доказано абсолютно категорично. Когато се активизират сърдечно-съдовите усложнения, се увелича и сърдечно-съдовата смъртност, която пък в случая се оказва, че много често е домашна сърдечно-съдова смъртност. Именно защото хората са се уплашили от Ковид мерките и Ковид опасността и не са отишли навреме в болницата. И за съжаление здравната система регистрира домашна сърдечно-съдова смъртност“.

Най-четени